Síť

Doporučuji

Česko a Bavorsko jsou krásné země, kde stojí za to žít. Co z těchto krajů dělá místa vhodná k žití?Podle mě jsou to především jejich obyvatelé. Na obou stranách hranice žije mnoho skvělých tvůrčích osobností, které svou prací utváří život pestřejším, zdravějším, poctivějším, veselejším, přirozenějším,… no zkrátka lepším. A ti následující tvůrci k nim rozhodně patří…

Česko-německé přátelství a kulturní výměna

Projekt Demspolu.cz vítá všechny zájemce, kteří se chtějí podívat za své hranice:
https://czusammen.de/
https://demspolu.cz/

Bavorská alternativa Googlu a Facebooku

Mé obvzláštní doporučení patří projektu: „ois.gmachtin.bayern“ z dílny informačního technika Petera Schrettenbrunnera. Ryze bavorská internetová platforma nabízí prostor pro prezentaci nejen regionálním umělcům, řemeslníkům a živnostíkům, ale také všem šikovným lidem, kteří dobře rozumí svému oboru a mají co nabídnout. Je to ukázka poctivého, lokálního webu bez špionáže, protivných reklam a vlivu obrovských nadnárodních koncernů. (Projekt vznikl jako nabídka spolupráce –  od Bavora Bavorům, tudíž podmínkou pro prezentaci na těchto stránkách je bydliště v Bavorsku.)
https://ois.gmachtin.bayern/

Zábava

Navštivte také stránky bavorského vypravěče pohádek Oliviera z Řezna. Nabízí pohádkové vystoupení (nejen) pro děti v němčině a také dvojjazyčné vystoupení „Česko-bavorský pohádkový kufr“:
https://www.nanu-maerchen.de/

O skvělou zábavu na Vaší akci, oslavě nebo festivalu se postará agentura Firesmile (Eventagentur), Silvia Schraml z Kemnathu v Horní Falci. Nabízí zábavné atrakce na klíč – ohnivá show, veselý program pro děti v německém jazyce (bublifuk, dětský cirkus), oživující účinky šiacu a mnohem více:
http://firesmile.de/

Grafický design a webové stránky

Chtěli byste si nechat naprogramovat internetové stránky v té nejlepší kvalitě? Pak se mrkněte na:
https://schrettenbrunner.net/

Fotografie

Na následujících stránkách najdete „krásu na pohled“ – fotografie a imprese –  Peter Schrettenbrunner:
„ois Ansichtssache – ein besonderer Blick auf:“ / „je to všechno jen věc pohledu – zvláštní náhled na:“
https://pr.achtvoll.es/

Literatura

Nakladatelství Morsak und Ohetaler z Grafenau – Německý nakladatel doprovázející stejnou měrou známé i neznámé autory. Zde vychází dvojjazyčná česko-německá kniha „Weibersturm und Männerhagel / Pobouřené báby a chlapi jako Kroupy“. Kniha obsahuje šest veselých a pohádkových příběhů v originální, německé verzi (O. Machander) a zároveň ve verzi české, překladové (pocházející z mé dílny):
https://moverlag.eu